• Oyster Perpetual 39mm Blue Dial 114300BLSO
-Premium Construction-
Almost perfect, this is currently the best made, detailed and most accurate replication of the Rolex Oyster Perpetual 114300 in 39mm case.
Size: 39mm x 12mm
Movement: 2824-2 automatic movement at 28800vph
Functions: Hours, minutes and seconds display
Case: Solid 316L stainless steel
Crystal: Scratch-proof sapphire crystal with semi-invisible crown etched at 6:00 position
Dial: Blue dial
Bezel: Polished stainless steel bezel
Strap: 316L stainless steel bracelet
Clasp: Deployant clasp
Water resistance: >50m
Write a review
Note: HTML is not translated!
    Bad           Good